KAM NA VÝLET / Turistika, pěší výlety

Popis: Keltský přístřešek.
Keltský přístřešek.
Autor / zdroj: Jaromír Zajíček, fotozajda.cz

Zajímá vás historie nebo přímo Keltové? Vydejte se na Keltskou naučnou stezku v Nasavrkách

NASAVRKY

Zajímá vás historie nebo přímo Keltové? Pak byste měli navštívit interaktivní expozici Po stopách Keltů, která se nachází v prvním patře nasavrckého zámku. Naučná stezka Železnými horami začínající před zámkem vám zpestří procházku z městečka až na archeologickou lokalitu oppida a zpět.

Významnou etapu bohaté nasavrcké historie představuje mladší doba železná, ve které se dva kilometry od Nasavrk nacházelo jediné oppidum východních Čech.

Pokud vás zajímá historie nebo přímo Keltové, pak byste měli navštívit interaktivní expozici Po stopách Keltů, která se nachází v prvním patře nasavrckého zámku. Naučná stezka Železnými horami začínající před zámkem vám zpestří procházku z městečka až na archeologickou lokalitu oppida a zpět.

O prezentaci keltského odkazu se stará spolek Boii, z.s. Kromě naučné stezky a expozice realizuje v Nasavrkách množství kulturních a vzdělávacích aktivit. Festival keltské kultury Lughnasad je největší akcí svého druhu v Česku. Tradičně se koná na přelomu července a srpna.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Zapečená cuketa

Jednoduché zapečené jídlo, které může být skvělou krémovou přílohou plnou chuti, aniž by bylo příliš tučné. Pro lehkou večeři podáváme se salátem.

Stavba roku z Chrudimi? Náhon v parku Střelnice usiluje o prestižní titul

Město Chrudim se už rok může pyšnit vydařeným projektem, který získal vstřícné ohlasy a popularitu veřejnosti. Náročná revitalizace a přeměna vodního

Chrudimská pouť má šanci se v létě konat

Pořadatelé tradičního Chrudimského Silvestra se snaží zachránit Chrudimskou pouť 2020.

DNES SE STALO

POZVÁNKA OBRAZEM