KAM NA VÝLET / Turistika, pěší výlety

Popis: Keltský přístřešek.
Keltský přístřešek.
Autor / zdroj: Jaromír Zajíček, fotozajda.cz

Zajímá vás historie nebo přímo Keltové? Vydejte se na Keltskou naučnou stezku v Nasavrkách

NASAVRKY

Zajímá vás historie nebo přímo Keltové? Pak byste měli navštívit interaktivní expozici Po stopách Keltů, která se nachází v prvním patře nasavrckého zámku. Naučná stezka Železnými horami začínající před zámkem vám zpestří procházku z městečka až na archeologickou lokalitu oppida a zpět.

Významnou etapu bohaté nasavrcké historie představuje mladší doba železná, ve které se dva kilometry od Nasavrk nacházelo jediné oppidum východních Čech.

Pokud vás zajímá historie nebo přímo Keltové, pak byste měli navštívit interaktivní expozici Po stopách Keltů, která se nachází v prvním patře nasavrckého zámku. Naučná stezka Železnými horami začínající před zámkem vám zpestří procházku z městečka až na archeologickou lokalitu oppida a zpět.

O prezentaci keltského odkazu se stará spolek Boii, z.s. Kromě naučné stezky a expozice realizuje v Nasavrkách množství kulturních a vzdělávacích aktivit. Festival keltské kultury Lughnasad je největší akcí svého druhu v Česku. Tradičně se koná na přelomu července a srpna.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Stavba roku z Chrudimi? Náhon v parku Střelnice usiluje o prestižní titul

Město Chrudim se už rok může pyšnit vydařeným projektem, který získal vstřícné ohlasy a popularitu veřejnosti. Náročná revitalizace a přeměna vodního

Chrudimská pouť má šanci se v létě konat

Pořadatelé tradičního Chrudimského Silvestra se snaží zachránit Chrudimskou pouť 2020.

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

DNES SE STALO

OBJEVY3. srpna 1492

Kryštof Kolumbus vyplul ze Španělska na svoji první výpravu.

HISTORIE3. srpna 1914

První světová válka: Německo vyhlásilo válku Francii a napadlo Belgii.

ZAJÍMAVOSTI3. srpna 1958

atomová ponorka USS Nautilus dosáhla jako první plavidlo Severního pólu.

POZVÁNKA OBRAZEM