KAM NA VÝLET / Turistika, pěší výlety

Popis: Keltský přístřešek.
Keltský přístřešek.
Autor / zdroj: Jaromír Zajíček, fotozajda.cz

Zajímá vás historie nebo přímo Keltové? Vydejte se na Keltskou naučnou stezku v Nasavrkách

NASAVRKY

Zajímá vás historie nebo přímo Keltové? Pak byste měli navštívit interaktivní expozici Po stopách Keltů, která se nachází v prvním patře nasavrckého zámku. Naučná stezka Železnými horami začínající před zámkem vám zpestří procházku z městečka až na archeologickou lokalitu oppida a zpět.

Významnou etapu bohaté nasavrcké historie představuje mladší doba železná, ve které se dva kilometry od Nasavrk nacházelo jediné oppidum východních Čech.

Pokud vás zajímá historie nebo přímo Keltové, pak byste měli navštívit interaktivní expozici Po stopách Keltů, která se nachází v prvním patře nasavrckého zámku. Naučná stezka Železnými horami začínající před zámkem vám zpestří procházku z městečka až na archeologickou lokalitu oppida a zpět.

O prezentaci keltského odkazu se stará spolek Boii, z.s. Kromě naučné stezky a expozice realizuje v Nasavrkách množství kulturních a vzdělávacích aktivit. Festival keltské kultury Lughnasad je největší akcí svého druhu v Česku. Tradičně se koná na přelomu července a srpna.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Chrudimská pouť má šanci se v létě konat

Pořadatelé tradičního Chrudimského Silvestra se snaží zachránit Chrudimskou pouť 2020.

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line. Když se nemůžete potkat v divadle, tak se vám divadelníci snaží přiblížit aspoň takto na dá

DNES SE STALO

HISTORIE28. května 1310

princezna Eliška Přemyslovna uprchla v přestrojení za stařenu z Pražského hradu.

ZDRAVOTNICTVÍ28. května 1934

v Kanadě se narodila první paterčata, která přežila dětství.

SPORT28. května 2002

čeští fotbalisté do 21 let získali ve Švýcarsku titul mistrů Evropy.

POZVÁNKA OBRAZEM