KAM NA VÝLET / Muzea a skanzeny

Popis:
Autor / zdroj: hmkoci.cz

Hasičské muzeum Kočí ukazuje historické a současné hasičské artefakty

KOČÍ

Historické a současné hasičské artefakty jako jsou helmy, sekery, hadice, uniformy a další. To všechno nabízí Hasičské muzeum v malebné obci Kočí. Je vhodné pro děti i pro dospělé.

Hasičské muzeum v Kočí založila v roce 2002 skupina nadšenců, aby zachránila hasičskou techniku, výstroj a výzbroj, kterou chtěly některé sbory v okolí vyhodit. Provozovatelé muzea chtějí budoucím generacím zachovat veškeré vybavení a dokumenty, které se jen trochu týkají požární ochrany a jejího vývoje od samotného počátku v 19. století. V roce 2015 se jim podařilo získat adekvátní prostory s více než 524 metry čtverečními kryté výstavní plochy a další přilehlé prostory s možností dalšího rozšíření výstavy.

Zdejší hasičské muzeum ocení nejen nadšenci hasičské techniky. Najdete zde i rozsáhlé sbírky historických a současných hasičských artefaktů jako jsou helmy, sekery, hadice, uniformy a další. Je vhodné pro děti i pro dospělé.

Hasičské muzeum najdete uprostřed malebné obce Kočí, u hlavní silnice I/17 na trase Chrudim – Vysoké Mýto. Muzeum disponuje dostatečnou parkovací plochou i bezbariérovým přístupem. Není problém domluvit prohlídku v anglickém, německém či ruském jazyce. Provozovatelé muzea preferují individuální přístup ke každému návštěvníkovi.

Do sbírek muzea již mimo jiné patří technika: PS 2, PS4, PS8, DS 12, DS 16, DA 12 Avia A31, TA Tatra 613, AS 16 IFA L/F, ASC 16 Praga V3S, AZ16 Robur LO 3000, CAS 18 ZIL 130, přívěsy na PS8,12, VTA, BLA, VP-200, PLP a mnoho dalšího.

Další informace včetně provozní doby či cen vstupného najdete na webu hmkoci.cz.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Zapečená cuketa

Jednoduché zapečené jídlo, které může být skvělou krémovou přílohou plnou chuti, aniž by bylo příliš tučné. Pro lehkou večeři podáváme se salátem.

Stavba roku z Chrudimi? Náhon v parku Střelnice usiluje o prestižní titul

Město Chrudim se už rok může pyšnit vydařeným projektem, který získal vstřícné ohlasy a popularitu veřejnosti. Náročná revitalizace a přeměna vodního

Chrudimská pouť má šanci se v létě konat

Pořadatelé tradičního Chrudimského Silvestra se snaží zachránit Chrudimskou pouť 2020.

DNES SE STALO

POZVÁNKA OBRAZEM