SPORT / Hokej

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: hcdynamo.cz
15.1.2020

Změny ve vedení HC Dynamo Pardubice

PARDUBICE

Dozorčí rada HC Dynamo Pardubice odvolala v úterý večer z pozice předsedy představenstva a generálního ředitele klubu Martina Sýkoru, který funkci šéfa klubu zastával od května 2019.

„Vzhledem k tomu, že má dozorčí rada indicie k tomu domnívat se, že Martin Sýkora hrubě porušil povinnosti vyplývající z povinností člena představenstva, především tím, že přijímal nehospodárná manažerská rozhodnutí a uzavíral nehospodárné závazky bez přiměřené garance finančního krytí, odvolala ho dozorčí rada bez nároku na odstupné,“ okomentoval odvolání Sýkory předseda dozorčí rady a zástupce majoritního akcionáře, statutárního města Pardubice, Martin Charvát.

Do pozice člena představenstva, který se vzápětí stal jeho předsedou, jmenovala dozorčí rada Ivana Čonku. Jeho hlavním úkolem bude nejen ekonomická stabilizace klubu, ale také „ozdravení“ všech procesně-právních úkonů, které klub činí.

Členem představenstva se stal také Ondřej Heřman, jehož hlavním úkolem je udržet klub v extralize, aby se reklamní slogan „70 let mezi elitou“, se kterým Dynamo vstoupilo do sezony, nestal výsměchem. Funkční období pana Heřmana bude velmi krátké, skončí 15. března na konci základní části extraligové soutěže. To proto, že Ondřej Heřman má ambici stát se strategickým partnerem a akcionářem, kterého město coby současný většinový vlastník klubu hledá.

„O pozici předsedy dozorčí rady jsem neusiloval, ale ve chvíli, kdy jsem byl týden před Vánoci zvolen, jsem si jako hlavní úkol stanovil připravit klub k prodeji, tak aby nový partner přebíral strategický podíl se všemi potřebnými informacemi, bez pomyslných kostlivců ve skříni. Proto jsem nařídil audit a analýzu smluv a povinností, které z nich pro klub vyplývají,“ vysvětlil primátor Pardubic a předseda dozorčí rady HC Dynamo Pardubice Martin Charvát.

Dozorčí rada se v úterý také jednomyslně shodla na tom, že členem představenstva zůstává Dušan Salfický.

Autor / zdroj: Iveta Koubková

DALŠÍ ČLÁNKY

Chrudimská pouť má šanci se v létě konat

Pořadatelé tradičního Chrudimského Silvestra se snaží zachránit Chrudimskou pouť 2020.

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line. Když se nemůžete potkat v divadle, tak se vám divadelníci snaží přiblížit aspoň takto na dá

DNES SE STALO

HISTORIE28. května 1310

princezna Eliška Přemyslovna uprchla v přestrojení za stařenu z Pražského hradu.

ZDRAVOTNICTVÍ28. května 1934

v Kanadě se narodila první paterčata, která přežila dětství.

SPORT28. května 2002

čeští fotbalisté do 21 let získali ve Švýcarsku titul mistrů Evropy.

POZVÁNKA OBRAZEM